
Aby przyciągnąć i zatrzymać najlepszych pracowników, firmy muszą dziś oferować coś więcej niż konkurencyjne wynagrodzenie. Pracownicy oczekują stabilności i realnego wsparcia w dbaniu o swoje zdrowie. Dlatego benefity, takie jak grupowe ubezpieczenie na życie i zdrowie, są nieustannie pożądane.
Współczesny rynek pracy stawia przed pracodawcami nowe wyzwania – jednym z nich jest rosnące znaczenie benefitów związanych ze zdrowiem. Jak pokazuje najnowsze badanie Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna, przeprowadzone w marcu 2025 roku na zlecenie Unum Życie, ubezpieczenia pracownicze mają dziś większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej.
Więcej w informacji prasowej.

Informujemy, że w związku z decyzją PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Warszawie, o zmianie nazw subfunduszy:
• subfundusz PKO Akcji Polskich Plus zmienił nazwę na PKO Akcji Polskich,
• subfundusz PKO Obligacji Skarbowych Długoterminowy zmienił nazwę na PKO Obligacji Skarbowych Średnioterminowy,
Z dniem 18 lutego 2025 r. zmieniają się nazwy następujących ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych:
• UFK Unum – PKO Akcji Polskich Plus zmienił nazwę na UFK Unum – PKO Akcji Polskich,
• UFK Unum – PKO Obligacji Skarbowych Długoterminowy zmienił nazwę na UFK Unum – PKO Obligacji Skarbowych Średnioterminowy.
Powyższa zmiana wynika z dostosowania przez PKO TFI S.A nazw subfunduszy do charakteru lokat oraz zapisów polityki inwestycyjnej i nie jest związana ze zmianą poziomu ryzyka subfunduszy lub dedykowanego profilu inwestora.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.30-17.00 pod numerami: 800 33 55 33 lub +48 22 329 30 99. Można się z nami skontaktować także mailowo pod adresem: kontakt@unum.pl

Polacy najczęściej martwią się o zdrowie swoje i swoich bliskich, a także finansowy komfort rodziny. Dlatego wybierają zdrowy i oszczędny styl życia – wynika z najnowszych badań zleconych przez Unum Życie.
Własne zdrowie to troska 60% badanych Polaków. Niemal co drugi badany wskazuje również na zdrowie dzieci, jako to największe zmartwienie. To, o co się troszczymy, determinuje nasze wybory i priorytety. Dlatego 62% badanych Polaków woli oszczędzać na wszelki wypadek. Dla ponad 40% zdrowy styl życia (47%) i profilaktyka zdrowotna (43%) to wystarczające działania, by zabezpieczyć się na wypadek choroby. Co trzeci badany sięgnie w tym celu po ubezpieczenie.
Pobierz infografikę i zobacz wyniki badań.
Więcej w informacji prasowej.

Najczęściej oferowanym przez pracodawcę programem ubezpieczeniowym jest grupowe ubezpieczenie na życie. Im większa firma tym częściej jest ono oferowane. Pracodawcy rozszerzają ochronę ubezpieczeniową o inne ryzyka, a pracownicy są takimi produktami ubezpieczeniowymi zainteresowani – wynika z badania Unum Insight.
„W obecnych czasach panującej gig economy, a także tempa zmian ekonomicznych, misja odpowiedzialnych pracodawców wykracza daleko poza generowanie zysków i zapewnianie jedynie miejsc pracy. Dziś ich rolą jest między innymi oferowanie pracownikom poczucia bezpieczeństwa finansowego poprzez stabilność zatrudnienia i wspieranie ich w tworzeniu indywidualnych planów finansowych na przyszłość. Ubezpieczenia na życie czy polisy zapewniające wypłatę świadczeń w razie nieszczęśliwych wypadków lub długotrwałej niezdolności do pracy to doskonała odpowiedź na obecne potrzeby pracownicze.” – dodaje Michał Płaczkiewicz, Dyrektor Działu Personalnego.
Więcej w informacji prasowej
***
O badaniu:
Badanie przeprowadzone w grudniu 2019 r. przez IPSOS na zlecenie Unum Życie, zrealizowane w ramach
w ramach badania Omnibus, techniką TAPI na Polakach powyżej 18. roku życia, zatrudnionych na umowę o pracę, umowę cywilnoprawną lub samozatrudnionych (N=606).