Aneta Podyma

Prezes Zarządu

Aneta Podyma posiada imponujące doświadczenie menedżerskie: karierę zaczynała w Merrill Lynch w Paryżu, uruchomiła polski oddział BlackRock, stworzyła AXA TFI, przewodziła w roli CEO i była Dyrektorem Generalnym Genworth Financial w regionie CEE. Od 2015 roku jest Prezesem Zarządu Unum Życie. Studiowała we Wrocławiu i w Paryżu.

 

W pracy kładzie nacisk na oparte na wartościach etyczne relacje z klientami, oferowanie transparentnych produktów finansowych i najwyższą jakość obsługi. Dostrzega i docenia ludzi, wierzy w ich potencjał i pomaga im się rozwijać. To według niej klucz do biznesowego wzrostu i osobistych sukcesów otaczających ją osób.
Jest otwarta na potrzeby innych i zaangażowana społecznie. W 2011 roku współtworzyła ogólnopolską inicjatywę „Koalicja Prezesów Wolontariuszy 2011” znaną dziś jako Liderzy Pro Bono, której nadal jest aktywnym uczestnikiem. Od 2012 roku jest członkiem Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
Aneta Podyma angażuje się w rozwój rynku ubezpieczeń pełniąc od 2017 roku funkcję Wiceprzewodniczącej Komisji Rewizyjnej przy Polskiej Izbie Ubezpieczeń. Jej dojrzałość biznesowa, efektywne przywództwo i standardy zarządzania zostały wyróżnione tytułem Mistrza Biznesu (Businessman.pl). Polska Izba Ubezpieczeń uhonorowała ją odznaką Za Zasługi dla Ubezpieczeń (2019). Została również wielokrotnie ujęta w gronie 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce 2020-2022 (Home&Market), w raporcie Rzeczpospolita Babska (Gazeta Finansowa) oraz wśród Top 10 Menadżerów w Finansach 2020, a także 25 Pereł Polskiego Biznesu 2019-2022 (Gazeta Finansowa).

Robert Gowin

Członek Zarządu

Pracę w spółce rozpoczął w sierpniu 2015 roku jako Doradca Zarządu ds. Projektów Strategicznych. Od grudnia 2015 r. pełni funkcję Członka Zarządu. Posiada międzynarodowe doświadczenie w tworzeniu strategii operacyjnych, zarządzaniu obszarem obsługi klienta, a także w optymalizacji i budowaniu efektywnych procesów operacyjnych.

 

Przed dołączeniem do Unum przez 10 lat pracował w firmie Genworth Financial. Początkowo był odpowiedzialny za stworzenie działu operacyjnego firmy w Polsce. Przez blisko 7 lat pracował na stanowisku Dyrektora Operacyjnego na Europę Wschodnią. Od 2012 roku zarządzał zespołem ds. obsługi operacyjnej klienta biznesowego w całej Europie, budując go od podstaw. Zanim dołączył do Genworth Financial, pracował m.in. w TU Inter-Życie Polska S.A., TUiR Allianz-Życie Polska S.A. oraz Infovide-Matrix.

 

Jest absolwentem Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej o specjalizacji Matematyka Finansowa i Ubezpieczeniowa na Politechnice Warszawskiej. Studiował także na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Matematyka Aktuarialna. Ponadto ukończył studia Executive MBA prowadzone przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Borys Kowalski

Członek Zarządu

Pracę w spółce rozpoczął w czerwcu 1999 roku jako Dyrektor Działu Aktuarialnego i Rozwoju Produktów. Jest Głównym Aktuariuszem i odpowiada za funkcję aktuarialną w spółce. W lipcu 2017 roku został powołany na Członka Zarządu odpowiadającego za Pion Finansowo-Aktuarialny spółki. W styczniu 2018 roku Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na powołanie go na Członka Zarządu odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

 

Borys Kowalski posiada międzynarodowe doświadczenie ubezpieczeniowe i aktuarialne. Przed dołączeniem do Unum, przez 7 lat pracował w Manulife Financial (The Manufacturers Life Insurance Company) w Toronto (Kanada) oraz w F&G Life (Fidelity and Guaranty Life Insurance Company) w Baltimore (USA).

 

Borys Kowalski jest absolwentem (Master of Science) University of Toronto, Department of Statistics. Studiował także na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.
Jest licencjonowanym aktuariuszem oraz członkiem rzeczywistym Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy. W 2017 roku Borys Kowalski został wyróżniony Odznaką za Zasługi dla Ubezpieczeń przyznawaną przez Polską Izbę Ubezpieczeńa, a w 2022 roku został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP.

Łukasz Świerczek

Członek Zarządu

Łukasz Świerczek związany jest z Unum od 2009 roku. W 2012 roku objął funkcję Chief Compliance Officera, natomiast od grudnia 2015 odpowiadał także za obszar prawny jako Chief Legal Officer. Nadzorował zmianę właścicielską spółki od strony prawnej i administracyjnej. Jest Przewodniczącym Rady Fundacji Unum.
 
Przed rozpoczęciem kariery w branży ubezpieczeniowej zdobywał doświadczenie jako Compliance Officer na rynku kapitałowym. Posiada duże międzynarodowe doświadczenie, zarówno w zakresie projektów korporacyjnych, jak i ubezpieczeniowych zdobywane w ramach Grupy Unum, a wcześniej Prudential Financial, Inc.
 
Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe z audytu wewnętrznego i kontroli finansowej organizowane przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej. Jest radcą prawnym, członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, posiada również tytuł FLMI instytutu LOMA.

Używamy pliki cookie

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.