preloader

kategoria

Unum z tytułem „Inwestor w Kapitał Ludzki”

31 stycznia 2020 Firma

Unum Życie zdobyło tytuł „Inwestor w Kapitał Ludzki” przyznawany przez Fundację Digital Knowledge Observatory na podstawie opinii pracowników spółki.

 

 
To dla nas ogromne wyróżnienie i duma, tym bardziej, że o przyznaniu tytułu decydowały głosy pracowników z przeprowadzonej ankiety zaangażowania. Dziękujemy naszym pracownikom i współpracownikom za docenienie naszych wysiłków na rzecz budowania dobrego miejsca pracy. Czujemy jednocześnie zobowiązanie do wprowadzania kolejnych rozwiązań i usprawnień, by wszystkim nam pracowało się w Unum jeszcze lepiej. – komentuje wyróżnienia Michał Płaczkiewicz, dyrektor działu personalnego.
 
Organizatorem projektu „Inwestor w Kapitał Ludzki” jest Fundacja Digital Knowledge Observatory. U podstaw Programu leży poznanie opinii pracowników na temat ich poziomu satysfakcji, zaangażowania jak i innych aspektów środowiska pracy. O przyznaniu wyróżnienia decyduje w 100% „siła głosu” pracowników oraz pozytywna opinia Kapituły Programu.
 
Więcej w informacji prasowej

Pracownicy chcą od pracodawców ubezpieczeń

27 stycznia 2020 Rynek

Najczęściej oferowanym przez pracodawcę programem ubezpieczeniowym jest grupowe ubezpieczenie na życie. Im większa firma tym częściej jest ono oferowane. Pracodawcy rozszerzają ochronę ubezpieczeniową o inne ryzyka, a pracownicy są takimi produktami ubezpieczeniowymi zainteresowani – wynika z badania Unum Insight.

 
W obecnych czasach panującej gig economy, a także tempa zmian ekonomicznych, misja odpowiedzialnych pracodawców wykracza daleko poza generowanie zysków i zapewnianie jedynie miejsc pracy. Dziś ich rolą jest między innymi oferowanie pracownikom poczucia bezpieczeństwa finansowego poprzez stabilność zatrudnienia i wspieranie ich w tworzeniu indywidualnych planów finansowych na przyszłość. Ubezpieczenia na życie czy polisy zapewniające wypłatę świadczeń w razie nieszczęśliwych wypadków lub długotrwałej niezdolności do pracy to doskonała odpowiedź na obecne potrzeby pracownicze.” – dodaje Michał Płaczkiewicz, Dyrektor Działu Personalnego.
 
Więcej w informacji prasowej
 

***
O badaniu:
Badanie przeprowadzone w grudniu 2019 r. przez IPSOS na zlecenie Unum Życie, zrealizowane w ramach
w ramach badania Omnibus, techniką TAPI na Polakach powyżej 18. roku życia, zatrudnionych na umowę o pracę, umowę cywilnoprawną lub samozatrudnionych (N=606).

Robert Gowin i Łukasz Świerczek wyróżnieni „Za zasługi dla ubezpieczeń”

10 stycznia 2020 Firma

W dniu 8 stycznia 2020 r. podczas nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) wręczone zostały odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń”. Wśród laureatów, odznaczeni zostali również członkowie zarządu Unum: Robert Gowin i Łukasz Świerczek.

 
Robert Gowin zyskał uznanie w PIU za wyjątkową dbałość o bezpieczeństwo klientów, ich danych oraz sprawną obsługę procesów, co przyczynia się do lepszego postrzegania branży ubezpieczeń przez klientów. Robert Gowin był również zaangażowany w prace zespołu ds. digitalizacji procesów w sektorze ubezpieczeń przy Polskiej Izbie Ubezpieczeń.
 
Polska Izba Ubezpieczeń doceniła Łukasza Świerczka za jego ponad dziesięcioletnie zaangażowanie na rzecz wzmocnienia roli etyki i bezpieczeństwa klientów w procesie dystrybucji ubezpieczeń, szczególnie poprzez zwiększanie poziomu świadomości prawnej wśród pośredników, a także aktywne działania mające na celu eliminację nieuczciwych pośredników z rynku.
 
Dziękujemy Polskiej Izbie Ubezpieczeń za to wyróżnienie, które nie tylko napawa dumą, ale też zobowiązuje do dalszych wysiłków na rzecz kształtowania uczciwej i transparentnej branży – podkreślają zgodnie wyróżnieni Członkowie Zarządu.
 
Polska Izba Ubezpieczeń od lat nagradza osoby i instytucje za ich pracę na rzecz samorządu branżowego oraz wkład w rozwój polskiego rynku ubezpieczeniowego. To już kolejne odznaczenia Członków Zarządu Unum. W ubiegłym roku odznaką została wyróżniona Prezes Zarządu Aneta Podyma-Milczarek, a wcześniej Borys Kowalski.

Unum wśród najlepszych Pracodawców według Gazety Finansowej

10 grudnia 2019 Firma

Gazeta Finansowa ujęła nas w zestawieniu 20 Najlepszych Pracodawców. To kolejna nagroda dla Unum, jako pracodawcy!

 

 
Serdecznie gratulujemy 19 pozostałym wyróżnionym firmom i cieszymy się z tego uznania, a także znalezienia się w tak prestiżowym gronie laureatów. To potwierdza, że sposób, w jaki wspólnie dbamy o warunki pracy odpowiada najlepszym międzynarodowym standardom. Chcemy tworzyć firmę, w której pracownicy czują się dobrze, bezpiecznie i mają szansę rozwijać swój potencjał i cieszymy się, że nasz starania docenione są zarówno przez naszych ludzi, jak i niezależne instytucje na rynku” – komentuje Michał Płaczkiewicz, dyrektor działu personalnego.

CSRFirmaProduktRynek