preloader

Aktualności

kategoria

Unum Życie wypłaca więcej świadczeń

20 lipca 2020 Firma

Unum Życie TUiR S.A. wypłaciło swoim klientom 111,9 mln zł świadczeń z tytułu działalności bezpośredniej w okresie od lipca 2019 do połowy 2020 roku. To o 15,5% więcej niż wartość świadczeń wypłaconych za analogiczny okres sprzed roku.

 
Spółka odnotowuje również wzrost sprzedaży polis. Składka przypisana brutto z polis indywidualnych z działalności bezpośredniej za okres od połowy 2019 roku do połowy 2020 roku jest o 9,5% wyższa od wyniku sprzed roku, a jej wartość za ten okres wynosi 199,4 mln zł. Natomiast w ramach ubezpieczeń grupowych wartość przypisanej składki wyniosła 112,4 mln zł i jest wyższa o 18,3% od wyniku z analogicznego okresu z poprzedniego roku.
 
W czasie, gdy na znaczeniu zyskują poczucie bezpieczeństwa i ochrona zdrowia, klienci chętniej sięgają po ubezpieczenia. Tym bardziej, jeśli polisy spółki obejmują ochroną śmierć i pobyt w szpitalu spowodowane koronawirusem lub inną pandemią. W Unum osobom ubezpieczonym umową dodatkową na wypadek pobytu w szpitalu, przysługuje świadczenie w razie hospitalizacji, której przyczyną było leczenie koronawirusa lub diagnostyka zakażenia, nawet jeśli wykluczyła infekcję.
 
Najwyższe jednorazowe świadczenie wypłacone w okresie od lipca 2019 do połowy roku 2020 w polisie indywidualnej wyniosło 1 365 000 zł, a w polisie grupowej 1 246 000 zł.

Unum z tytułem Najlepszy Pracodawca 2020

05 maja 2020 Firma

Gazeta Finansowa doceniła wyjątkową troskę o pracowników i współpracowników Unum w dobie pracy zdalnej i nagrodziła spółkę tytułem Najlepszy Pracodawca 2020.

 
Obecna sytuacja epidemiczna wszystkich nas mocno dotknęła, zaburzając nasze poczucie bezpieczeństwa, ograniczając naszą swobodę i wzbudzając w nas większą troskę o zdrowie własne i bliskich. Dziś wszyscy odczuwamy tę zmianę. Na nas, jako pracodawcy, spoczywa ogromna odpowiedzialność, by zatroszczyć się o ludzi, o ich spokój i zdrowie, a także okazując empatię w wymagającym dla nich czasie. To dla nas najważniejsze! Naszą firmę tworzą wyjątkowi ludzie. Dbamy o to, aby wszyscy byli dobrze poinformowani o decyzjach zarządu, zaopiekowani szeregiem programów edukacyjnych i zdrowotnych, a także mogli angażować się w działania społeczne przy wsparciu Fundacji Unum, i  nie zapominamy też o dobrym humorze tak potrzebnym w trudnych czasach – dzieli się Michał Płaczkiewicz, Dyrektor Działu Personalnego. – Tytuł Najlepszego Pracodawcy otrzymany w tak wymagających czasach cieszy podwójnie i jest najlepszym potwierdzeniem tego, że prawdziwa troska i szacunek  do człowieka to najważniejsze wartości niezależne od panujących okoliczności – dodaje.

Wyniki finansowe Unum Życie TUiR S.A. za 2019 rok: Wzrost i bezpieczeństwo

03 kwietnia 2020 Firma

Unum Życie TUiR S.A. odnotowało zysk netto w wysokości 12,9 mln zł. Przypis składki brutto wzrósł o ok. 12% i wyniósł 294,2 mln zł. To kolejny bardzo dobry rok pod względem finansowym dla spółki. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym komunikatem.

 
Za nami bardzo dobry rok, pierwszy pod nową marką. To był rok wielu inwestycji
w usprawnienia i automatyzację procesów, a także intensywny czas rozwoju naszej oferty. Nasi klienci zarówno indywidualni, jak i grupowi już odczuli nową, przyspieszoną i zdigitalizowaną jakość obsługi oraz docenili wyróżniający się na rynku produkt, który chroni ich na wypadek choroby nowotworowej. Dzięki tym działaniom, a także zaangażowaniu pracowników i współpracowników mogliśmy dotrzeć do szerszego grona klientów, które wzrosło w stosunku do 2018 roku o 14%. Dziś koncentrujemy się na zachowaniu najwyższych standardów obsługi naszych klientów w zmienionej zdalnej organizacji pracy. Jesteśmy blisko ubezpieczonych rodzin, wypłacając należne świadczenia i okazując im profesjonalne wsparcie w chwilach, gdy poczucie bezpieczeństwa i ochrona zdrowia mają dla nich szczególne znaczenie. Jesteśmy silni i stabilni finansowo, stojąc na straży spokoju ducha i bezpiecznej przyszłości finansowej prawie 250 000 klientów
– komentuje wyniki Aneta Podyma-Milczarek, Prezes Zarządu Unum Życie. Więcej w informacji prasowej.

Prezes Unum w raporcie 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce

21 lutego 2020 Firma

Magazyn Home&Market wydał tegoroczną edycję raportu 50 najbardziej wpływowych kobiet, a wśród nich wyróżnił Prezes Zarządu Unum Anetę Podymę-Milczarek.

 
Czuję się zaszczycona i dziękuję Redakcji Home&Market za to wyróżnienie. My, kobiety mamy ogromny potencjał: jesteśmy zaangażowane, uważne, potrafimy otwarcie się komunikować oraz tworzyć pełne wzajemnego wsparcia społeczności. Mamy doskonałą umiejętność kształtowania kultury skierowanej na człowieka. Opieramy się na kreatywności, pasji i odpowiedzialności. We wzajemnej współpracy z panami tworzymy niezwykle skuteczne, komplementarne zespoły. To różnorodność jest niezbędna do rozwoju i tworzenia środowisk, które sprzyjają osobistym sukcesom zarówno kobiet, jak i mężczyzn” – komentuje Aneta Podyma-Milczarek.
 
Celem raportu jest zebranie sylwetek tych kobiet, których doświadczenia i osobiste historie mogą stanowić inspirację dla innych. W raporcie uwzględniono odnoszące sukcesy przedsiębiorczynie, osobistości ze świata sztuki i biznesu, a także kobiety, które swoją postawą przełamują bariery i realizują swoje zawodowe marzenia.