preloader

Aktualności

kategoria

Pramerica Życie zmienia się w Unum Życie

07 grudnia 2018 Firma

Pramerica Życie TUiR SA ma nowego właściciela Grupę Unum – zapewniającą ochronę finansową ponad 36 milionom klientów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W związku z tym, Pramerica zmienia nazwę na Unum Życie TUiR S.A.

Zmiana właścicielska spółki oraz zmiana nazwy nie mają wpływu na zawarte już z klientami umowy ubezpieczenia, które będą kontynuowane, a ich warunki pozostaną bez zmian. Z czasem oferta firmy będzie rozwijana, by móc jeszcze lepiej spełniać zmieniające się potrzeby finansowe klientów indywidualnych i firm. 

 

„Nasza firma przez 20 lat istnienia na polskim rynku zyskała zaufanie ponad 190 000 klientów oferując sprawdzone i rzetelne produkty w oparciu o najlepsze standardy sprzedażowe. Dla nas kluczowe jest spełnienie danych klientom obietnic. Dlatego cieszymy się, że nasz nowy właściciel podziela nasze przywiązanie do jakości i bezkompromisowej etyki. A dodatkowo dzięki jego doświadczeniu i wiedzy będziemy mogli rozwijać nasze portfolio oraz oferować klientom cenne doświadczenia z naszą nową marką” – powiedziała Aneta Podyma-Milczarek, prezes zarządu Unum Życie TUiR S.A.

 

Nowe możliwości

 

Unum, po dokładnym przeanalizowaniu możliwości i potrzeb rynkowych, nada nowy wymiar aktualnie realizowanej strategii, inwestując m.in. w segment ubezpieczeń indywidualnych i grupowych. Jest również zainteresowane wdrożeniem nowych rozwiązań cyfrowych usprawniających procesy obsługi klienta oraz rozwiązań produktowych.  

 

„Chcemy wraz z naszą nową spółką w Polsce realizować strategię objęcia profesjonalną ochroną finansową coraz większej liczby klientów i tym samym być realnym oparciem w ich trudnych sytuacjach życiowych. Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu pracowników i współpracowników w Polsce, dojrzałości zarządu spółki, a także naszej ścisłej współpracy, będziemy mogli z powodzeniem zaspokajać potrzeby finansowe różnych grup klientów” – powiedział Peter O’Donnell, członek zarządu Grupy Unum oraz prezes i dyrektor generalny Unum UK.

 

Nowa nazwa – ta sama misja

 

Pramerica zmienia nazwę na Unum Życie TUiR S.A. Będzie to czwarta z kolei spółka Unum Group, obok Unum US, Unum UK i Colonial Life. Nazwa „Unum” pochodzi z łaciny i oznacza „jeden”. To symbol jednej wspólnej pracy w wielu spółkach Grupy Unum na rzecz klientów i ich bezpieczeństwa finansowego. 

 

„Jako Unum nadal będziemy zapewniać klientom spokój ducha dziś, chroniąc jutro tych, których kochają. Ta misja jest niezwykle ważna dla nas i naszego nowego właściciela” – dodaje Aneta Podyma-Milczarek.

 

Misję tę oddaje również logo Unum. Trzy kropki umieszczone nad nazwą symbolizują ludzi. Patrząc uważniej, zobaczymy w logo trzy różne osoby to symbol różnorodności, którą Unum wspiera zarówno wśród klientów, jak i jako pracodawca zatrudniający ponad 10 000 profesjonalistów
z różnych kultur.

Pramerica Życie Najlepszym Pracodawcą

23 listopada 2018 Firma

Angażujące pracowników miejsce pracy, jakie tworzy Pramerica Życie oraz kultura organizacyjna oparta na wartościach zostały docenione w badaniu Aon Best Employers, na postawie którego spółka uzyskała tytuł Najlepszego Pracodawcy. To jedyna firma ubezpieczeniowa wyróżniona w tegorocznej edycji badania.

 
Badanie Aon Best Employers realizowaliśmy w wyjątkowo wymagającym momencie w historii naszej firmy – okresie zmiany właścicielskiej. Tak wysokie wyniki badania są głosem naszych pracowników i współpracowników wyrażającym, że czują się z nami dobrze, wierzą we wspólną przyszłość, chcą z nami pracować i rozwijać się. Serdecznie dziękuję za ich zaufanie, które pozwoliło nam tak pięknie zakończyć ten wymagający rok i przeprowadzić z sukcesem niezwykle żmudny proces zmiany właścicielskiej. Nasi pracownicy i współpracownicy wykazali się niezwykłą dojrzałością i profesjonalizmem nieprzerwanie otaczając naszych klientów doskonałą obsługą. To wspólnie z nimi tworzymy wyjątkowe miejsce pracy, pełne szacunku i możliwości, a tytuł Najlepszego Pracodawcy jest tego znakomitym odzwierciedleniem” – komentuje Aneta Podyma-Milczarek, prezes zarządu Pramerica Życie.
 
O badaniu Aon Best Employers
 
Aon Best Employers to program prowadzony i rozpoznawalny na całym świecie. Wyłania on firmy, które tworzą najbardziej angażujące miejsca pracy, a tytuł Najlepszego Pracodawcy jest przyznawany wyłącznie w oparciu o wyniki badań pracowników. Najlepsi Pracodawcy to firmy, które niezależnie od potencjalnych barier takich, jak np. rozmiar przedsiębiorstwa, geograficzne rozproszenie, czy też specyfiki branżowej danej organizacji, zbudowały środowiska pracy oparte na angażującym przywództwie. Najlepsi Pracodawcy to firmy o kulturze wysokich wyników oraz wiarygodnej marce pracodawcy.
 
W 13. edycji programu Aon Best Employers przebadanych zostało 131 polskich firm. Były to organizacje o różnej wielkości. Spośród nich, na podstawie badań pracowników, wyłoniono 12 Najlepszych Pracodawców, wśród których znalazła się Pramerica Życie. To jedyna firma z branży ubezpieczeń wśród tegorocznych laureatów.
 
HR Najwyższej Jakości
 
Pramerica Życie po raz drugi z rzędu uzyskała także certyfikat HR Najwyższej Jakości, przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. O przyznaniu certyfikatu HR Najwyższej Jakości decyduje pozytywna weryfikacja wdrożonej strategii zarządzania zasobami ludzkimi, realizowanych inicjatyw wewnętrznych wzmacniających motywację pracowników oraz budujących przyjazną kulturę organizacyjną, a także oferowanego pracownikom pakietu benefitów.
 
Zarówno tytuł Najlepszego Pracodawcy, jak i certyfikat HR Najwyższej Jakości to nasza ogromna duma, a także zobowiązanie, by niezmiennie utrzymywać najwyższe standardy zarządzania najważniejszym dla nas kapitałem: naszymi ludźmi. Obecnie współpracujemy z niemal 400 pracownikami i współpracownikami, wspólnie z nimi tworząc w 12 największych polskich miastach niezwykle przyjazne, otwarte, uczciwe i oparte na szacunku środowisko pracy. Wraz z nowym właścicielem – Grupą Unum – otwierają się przed nami nowe możliwości, dzięki którym będziemy mogli rosnąć i rozwijać się tworząc nowe miejsca pracy” – dodaje Piotr Lipa, Dyrektor Działu Personalnego.

Pramerica w Grupie Unum

01 października 2018 Firma

Z dniem 1 października 2018 roku Pramerica Życie TUiR SA stała się częścią Grupy Unum, spółki założonej w 1848 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

 
Unum jest liderem w zapewnianiu ochrony finansowej w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Firma specjalizuje się w ubezpieczeniach na życie, na wypadek trwałego inwalidztwa, od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz poważnych zachorowań. W 2017 roku Unum odnotowała przychody w wysokości 11,3 miliarda USD i wypłaciła klientom świadczenia o wartości prawie 7 miliardów USD.

Ostrzeżenie dla klientów Pramerica

12 września 2018 Firma

Informacja dotycząca podmiotów, które nie współpracują i nigdy nie współpracowały z Pramerica Życie TUiR SA.

 
Szanowni Państwo, informujemy, że firmy:

 • – Eu4ya,
 • – Goldberg & Sons Sp. z o.o.,
 • – Krakowska Kancelaria Finansowa,
 • – Warszawska Kancelaria Finansowa,
 • – Mazowiecka Izba Finansowa,
 • – Kancelaria Prawa Europejskiego,
 • – Biuro Kontroli Polis,
 • – Gdańska Kancelaria Finansowa,
 • – Małopolskie Centrum Finansowe,
 • – Krakowskie Centrum Finansowe,
 • – Centrum Logistyki Finansowej
 • nie współpracują i nigdy nie współpracowały z Pramerica Życie TUiR SA.
   
  W związku z pojawiającymi się pytaniami ze strony klientów, Pramerica Życie TUiR SA oświadcza, że nie udzieliła pełnomocnictw do działania w swoim imieniu wyżej wymienionym podmiotom pośrednictwa finansowego.
   
  Zachęcamy także do zapoznania się z komunikatami przygotowanym przez:
  Komisję Nadzoru Finansowego: https://www.knf.gov.pl/poprzednie_lata/komunikaty?articleId=53192&p_id=18
   
  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów: https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12440.
   
  Rejestr agentów ubezpieczeniowych
  Informujemy również, że w serwisie internetowym Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego dostępny jest elektroniczny rejestr agentów ubezpieczeniowych. W przypadku pojawienia się wątpliwości, czy dany pośrednik współpracuje z Pramerica Życie TUiR SA, mogą Państwo w łatwy sposób zweryfikować te dane za pomocą rejestru oraz upewnić się czy firmy, które składają Państwu alternatywne oferty rozwiązań finansowych, są wiarygodnym źródłem informacji. Formularz dostępny jest na stronie internetowej KNF: www.knf.gov.pl w zakładce „Dla rynku”, „Rejestry i ewidencje”: „Rejestr agentów ubezpieczeniowych”.
  Kliknij aby przejść do Rejestru agentów ubezpieczeniowych.
   
  Agent ubezpieczeniowy ma obowiązek okazać pełnomocnictwo od towarzystwa ubezpieczeniowego na każde żądanie klienta. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią Pramerica pod numerem telefonu: 800 33 55 33.