preloader

Aktualności

kategoria

2000 pakietów higienicznych na Dzień Mamy i Dzień Dziecka dla ukraińskich uchodźców od Fundacji Unum

24 maja 2022 CSR

Fundacja Unum przekazała 2000 osobistych pakietów higienicznych dla ukraińskich kobiet i dzieci uciekających do Polski przed wojną.

 
Każdy pakiet dla jednej osoby zawiera najpotrzebniejsze środki higieny osobistej. Wolontariusze Fundacji skompletowali także 1000 pakietów dla dzieci, które oprócz środków higienicznych zawierają również kredki, kolorowanki i przytulanki.
 
Znaczna część przybywających do Polski rodzin ma ze sobą jedynie najpotrzebniejsze rzeczy, a przebywając w ośrodkach pobytowych często korzysta ze wspólnych środków higienicznych. Chcielibyśmy podarować kobietom i dzieciom coś osobistego, zapewniającego choć odrobinę komfortu i prywatności w tych trudnych dla nich momentach” – mówi Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Unum.
 
Więcej w informacji prasowej

Unum Życie z Certyfikatem „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości”

07 kwietnia 2022 CSR

Zaangażowanie Unum Życie w wolontariat jest bardzo ważny dla społeczności firmy. Spośród 500 pracowników i współpracowników firmy, około 300 angażuje się w różne działania wolontariackie. 4 kwietnia Akademia Rozwoju filantropii w Polsce przyznała firmie Certyfikat „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości”.

 
Certyfikat ma na celu promocję wolontariatu pracowniczego, ochronę jego wartości, a także wsparcie firm i organizacji w rozwijaniu wolontariatu pracowniczego zgodnie ze standardami określonymi w Karcie Zasad Wolontariatu Pracowniczego – pierwszym dokumencie, w którym zebrane zostały fundamentalne zasady wolontariatu firmowego, prawa i obowiązki wolontariuszy oraz organizatorów” – mówi Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
 
Więcej w informacji prasowej

1102 kg żywności dla Ukraińców od wolontariuszy Fundacji Unum

31 marca 2022 CSR

Pracownicy i współpracownicy Unum Życie nie ustają we wspieraniu sąsiadów z Ukrainy – tym razem zebrali łącznie 1102 kg żywności dla potrzebujących uchodźców z Ukrainy.

 
W akcji wzięli udział pracownicy i współpracownicy oraz przyjaciele spółki, którzy zebrali łącznie 1102 kg żywności. Zbiórka żywności odbywała się od 14 do 18 marca 2022 roku.
 
W tych niełatwych czasach otwarte serca i wyrazy solidarności są szczególnie istotne. Jesteśmy niezmiennie wdzięczni za zaangażowanie i wielkie serca naszych wolontariuszy. Na pomoc ruszyli zarówno pracownicy naszej centrali, jak i oddziałów. To dowodzi, że los naszych sąsiadów jest bliski każdemu z nas. Podziękowania kierujemy również do Banku Żywności SOS w Warszawie, z którym mamy przyjemność ponownie organizować tę szlachetną akcję. Takie akcje napełniają nas nadzieją, że w obliczu tragedii nikt nie jest sam.” – mówi Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Unum.
 
Więcej w informacji prasowej.

Unum dla czystej planety

29 września 2021 CSR

W dniu 25 września niemal 300 pracowników i współpracowników Unum Życie wraz z bliskimi sprzątało lasy, nasadzało rośliny oraz reperowało ścieżki edukacyjne. Działania odbyły się w 9 lokalizacjach w całym kraju pod wspólną nazwą Dzień Wolontariusza, a najliczniejsza grupa zebrała łącznie ponad 2,5 tony śmieci.

 
Na co dzień w naszej pracy chronimy życie i zdrowie klientów, a środowisko, w którym wszyscy żyjemy ma na nie ogromny wpływ. Ilość śmieci, jakie zastaliśmy w miejscach naszych akcji zatrważa! To było dla nas wszystkich niezwykle przejmujące doświadczenie i cenna lekcja o stanie zanieczyszczenia naszego środowiska.” – mówi Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Unum i rzecznik prasowy Unum Życie.
 
Więcej w informacji prasowej.

Używamy pliki cookie

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.