preloader

Aktualności

kategoria

363 wolontariuszy Unum ruszyło na pomoc osobom dotkniętym skutkami pandemii

09 października 2020 CSR

363 wolontariuszy z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy, Rzeszowa, Olsztyna, Łodzi i Wrocławia zaangażowało się w Dzień Wolontariusza organizowany przez Fundację Unum. Potrzebna w pandemii pomoc dotarła do służb medycznych, seniorów, osób ubogich i bezdomnych, dzieci walczących z chorobami, a nawet do bezdomnych czworonogów.

 
Pracownicy i współpracownicy Unum Życie zaangażowali się w pomoc wybranym szpitalom i domom opieki społecznej, wyposażając je w środki ochrony oraz specjalistyczne środki do dezynfekcji. Pomoc trafiła ponadto do osób bezdomnych i ubogich, którym wolontariusze zakupili niezbędne artykuły spożywcze i higieniczne. Wsparliśmy finansowo rodziny opiekujące się dziećmi z niepełnosprawnością, które z uwagi na ograniczony budżet i mniejsze możliwości skorzystania z pomocy medycznej zmagały się z dodatkowymi wyzwaniami. Wolontariusze przekazali pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka przebywających w klinice onkologicznej. Ochotnicy nie zapomnieli też o czworonogach, które straciły dotychczasowe wsparcie i zmagały się z głodem.
 
Pandemia dotknęła w mniejszym lub większym stopniu wszystkich, a Ci, którzy na co dzień zmagają się z trudnościami losu musieli stawić czoła dodatkowym wyzwaniom, takim jak utrata dochodu, brak możliwości leczenia czy terapii oraz brak środków do życia. Corocznie spotykaliśmy się, aby nieść pomoc wybranym placówkom, jednak w tym roku musieliśmy zmienić formułę. W trosce o bezpieczeństwo naszych wolontariuszy musieliśmy zrezygnować ze wspólnej, zespołowej pracy, a w zamian poprosiliśmy naszych wolontariuszy, by wskazali nam miejsca i osoby, które w ich społecznościach najbardziej ucierpiały i tam z ich pomocą sfinansowaliśmy potrzebną pomoc. Natychmiastowa reakcja naszych wolontariuszy i ogromne zaangażowanie są wyrazem ich niezwykłej wrażliwości i życzliwości oraz gotowości do nieustannego wsparcia potrzebujących i choć nasze wsparcie to kropla w morzu aktualnych potrzeb, to dzięki współpracy naszych wolontariuszy wiemy gdzie i jak tę pomoc możemy wspólnie nieść – komentuje Małgorzata Morańska, prezes zarządu Fundacji Unum.
 
W ramach Dnia Wolontariusza pomoc wolontariuszy dotarła do:
• Fundacji Wspólnota Chleb Życia,
• Grupy „Warszawa szyje maski dla medyków”,
• Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobom Nowotworową,
• Narodowego Szpitala Onkologicznego w Krakowie,
• Stowarzyszenia Świętego Celestyna w Mikoszowie,
• Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie,
• Domu Pomocy Społecznej Św. Wincentego w Chorzowie,
• Domu Dziecka w Bninie,
• Przytuliska dla Zwierząt w Głownie,
• Domu Seniora Włókniarz im. Jana Pawła II w Łodzi,
• dzieci z klubów Olimpiady Specjalne Warmińsko-Mazurskie oraz do rodzin potrzebujących
z Bydgoszczy i Rzeszowa.

Unum zaprasza na cykl bezpłatnych webinariów „Best for U”

04 września 2020 CSR

Unum Życie TUiR S.A. organizuje cykl webinariów „Best for U”. To seria wykładów z uznanymi ekspertami, których celem jest dzielenie się wiedzą i troska
o dobrą przyszłość.

 
Od wielu miesięcy towarzyszy nam poczucie niepokoju i niepewności co do kształtu przyszłości.
W takiej sytuacji na znaczeniu zyskują wartości troski i odpowiedzialności za siebie, bliskich, oraz ich bezpieczna przyszłość. Chcąc wesprzeć klientów w realizacji ów wartości i pomóc im w podejmowaniu mądrych decyzji życiowych w tych niepewnych czasach, Unum uruchamia ogólnodostępny cykl webinariów „Best for U”.
 
Wśród ekspertów zaproszonych do projektu znajdują się Marcin Popkiewicz, analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko, który opowie o wpływie człowieka na przyszły kształt świata; dr Joanna Heidtman, psycholog i socjolog, doktor nauk humanistycznych, która podzieli się znaczeniem kontroli i odpowiedzialności
w codziennym życiu; dr Mariusz Kujawski, specjalista kardiolog ze specjalizacją z hipertensjologii, echokardiografista, który zaprezentuje jak dbać o własne serce i kondycję fizyczną, by cieszyć się zdrowiem jak najdłużej.
 
„U podstaw bezpieczeństwa zawsze stoi wiedza, którą chcemy się dzielić, by wspierać klientów
i pozostałych odbiorców w tych niełatwych czasach. Tak rozumiemy dbałość o ich spokój ducha i bezpieczną przyszłość. Wierzmy, że spotkania z ekspertami dostarczą im wartościowej wiedzy i inspiracji, dzięki którym będą czuli się pewniej w obliczu aktualnych wyzwań”
– komentuje Aneta Podyma-Milczarek, prezes zarządu Unum Życie.
 
Aby wziąć udział w webinariach, należy zarejestrować się pod adresem: https://spotkanie.unum.pl/

Unum i Ikano Bank Oddział w Polsce – z sercem do seniorów

03 lipca 2020 CSR

Fundacja Unum wraz z Ikano Bankiem przeznaczyły środki na pomoc najbardziej potrzebującym seniorom. Do akcji „Pomagamy razem” włączyli się zaangażowani wolontariusze: agenci i pracownicy Unum. Współpraca Ikano Banku i Fundacji Unum zaowocowała pomocą ponad 300 seniorom, zapewniając im najpotrzebniejsze rzeczy i fundując 1000 posiłków.

 
„Wsparcie potrzebujących zawsze wyzwala pozytywną energię, radość i satysfakcję, być może nawet większą niż u obdarowanych. Tak jest i w przypadku zespołu Ikano Banku. Cieszymy się, że mogliśmy połączyć nasze zaangażowanie z doskonałym zapleczem organizacyjnym wolontariatu Fundacji Unum. To nasze wspólne przedsięwzięcie udowadnia, nie po raz pierwszy, że w pracy zespołowej: jeden plus jeden równa się trzy z plusem – (plus za serce). Niech ta pozytywna energia rośnie, zaraża innych i rozprzestrzenia się wokół nas.
Dziękuję wszystkim, niesamowitym wolontariuszom Fundacji Unum za fantastyczne wsparcie naszego wspólnego projektu!”
– Sylwester Pedowicz, Dyrektor Ikano Banku Oddział w Polsce. Więcej w informacji prasowej.
 

Unum wraz z Fundacją wspierają w walce z koronawirusem

21 kwietnia 2020 CSR

Unum Życie oraz Fundacja Unum podjęły wspólne działania, aby wesprzeć potrzebujących w walce z koronawirusem. Pełni uznania i wdzięczności dla służb medycznych, nasi pracownicy i współpracownicy połączyli siły, by nieść potrzebną pomoc w tej nierównej walce o zdrowie i życie pacjentów.

 

 
Podczas walki z COVID-19:
 
• przekazaliśmy 50.000 zł na zakup bodypletyzmografów dla szpitala MSWiA w Warszawie,
• zakupiliśmy środki odkażające dla oddziału zakaźnego Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie,
• zaopatrzyliśmy w 400 maseczek i 70 przyłbic Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II oraz Krakowski Szpital Uniwersytecki,
• zakupiliśmy 2200 maseczek dla pracowników Szpitala Dziecięcego w Olsztynie,
• zakupiliśmy 550 maseczek dla Szpitala Położniczo-Ginekologicznego w Olsztynie,
• wsparliśmy Centralny Szpital Kliniczny MSWiA kupując nie tylko sprzęt, ale i potrzebne maseczki,
• zakupiliśmy 20 kombinezonów dla Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy,
• zakupiliśmy 8 kombinezonów dla Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza w Bydgoszczy,
• zakupiliśmy 2000 szt. maseczek dla Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie,
• wsparliśmy Szpital Położniczo-Ginekologiczny Ujastek w Krakowie kwotą 5000 zł potrzebną na zakup jednorazowych materiałów medycznych.
 
Doceniając trud i zaangażowanie lekarzy i pielęgniarek będących na pierwszej linii frontu z epidemią, serdecznie dziękujemy im za wysiłek włożony w codzienną pracę. Żadne słowa nie są w stanie opisać, jak ogromną wdzięcznością i szacunkiem darzymy każdego z nich.