preloader

Aktualności

kategoria

Unum partnerem akcji ONKOODPOWIEDZIALNI

05 lipca 2021 CSR

Ruszyła akcja „Onkoodpowiedzialni” poświęcona edukacji onkologicznej, profilaktyce
i promocji zdrowia. Unum zostało partnerem inicjatywy, której organizatorem jest NEO Hospital.

 
Akcja „Onkoodpowiedzialni”, której inicjatorem jest NEO Hospital ma na celu zwiększenie świadomości zdrowotnej, zwrócenie uwagi na profilaktykę onkologiczną i wskazanie ścieżki, jak sobie radzić z chorobą onkologiczną. Partnerami akcji zostali między innymi Unum Życie, Fundacja Onko Cafe, Fundacja Rakiety, Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości, Business Centre Club, czy Polska Federacja Szpitali.
 

Onkoodpowiedzialni to wartościowe spotkania z lekarzami
 
Dzięki partnerstwu z Unum pracownicy, współpracownicy, klienci, przyjaciele i partnerzy biznesowi towarzystwa mogą otrzymać dostęp do spotkań live z lekarzami i psychoonkologami, którzy podzielą się doświadczeniami oraz odpowiedzą na pytania, jak dbać o zdrowie, jak reagować, gdy pojawia się choroba onkologiczna, gdzie szukać pomocy, jaka jest rola opieki personalizowanej oraz jak na powrót do zdrowia wpływają nowe technologie. Podczas planowanych spotkań swoją perspektywą podzielą się także pacjentki, które same zachorowały na nowotwór.

Więcej w informacji prasowej.

2 praktyki Unum Życie i Fundacji Unum wyróżnione w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”

15 kwietnia 2021 CSR

15 kwietnia 2021 r. odbyła się premiera największego w Polsce przeglądu CSR i zrównoważonego rozwoju. Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało 19. „Raport odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Wśród wyróżnionych znalazł się 2 praktyki, w które w 2020 roku zaangażowali się wolontariusze Fundacji Unum.

 
W raporcie docenione zostało przedsięwzięcie „Pomagamy razem”, które było natychmiastową reakcją wolontariuszy (pracowników i współpracowników Unum Życie), na potrzeby w lokalnych szpitalach, DPS-ach oraz ich społecznościach. Praktyk polegała na dofinansowaniu wolontariuszy w zakupach materiałów ochronnych, środków bezpieczeństwa i innych potrzebnych rzeczy. Drugą docenioną praktyką jest „Dzień Wolontariusza”, coroczne święto dobroczynności, w którym wolontariusze Fundacji wraz z rodzinami i przyjaciółmi pomagają wybranym placówką w remontach, naprawach, lub zakupie potrzebnych rzeczy. W 2020 roku inicjatywa odbyła się w zmienionej formule. W trosce o bezpieczeństwo wolontariuszy wspólna zespołowa pracy została zastąpiona finansowym wsparciem lokalnych społeczności, które w wyniku pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 najbardziej ucierpiały.
 
Więcej w informacji prasowej.

1261 kg żywności dla potrzebujących od wolontariuszy Fundacji Unum

09 kwietnia 2021 CSR

Pracownicy i współpracownicy Unum Życie zebrali łącznie 1261 kg żywności dla potrzebujących, których zaopatruje Bank Żywności SOS w Warszawie.

 
To wynik przedświątecznej akcji „Bohaterowie vs. Głód” zorganizowanej przez Fundację Unum. W akcji wzięło udział 301 wolontariuszy: pracowników i współpracowników spółki.
 
Więcej w informacji prasowej.

Unum wraz z 17 innymi ubezpieczycielami pomaga w pandemii

12 listopada 2020 CSR

18 firm ubezpieczeniowych sfinansuje dodatkowe call center dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS). Organizatorem przedsięwzięcia jest Polska Izba Ubezpieczeń. To kolejna inicjatywa branży ubezpieczeniowej, która wspiera osoby walczące z koronawirusem na pierwszej linii oraz Polaków, zmagających się ze skutkami pandemii. Ubezpieczyciele sfinansują pracę 100 dodatkowych konsultantów przez najbliższe pół roku.

 
Naszą społeczną rolą jest niesienie pomocy w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Pandemia bez wątpienia jest taką sytuacją. Dlatego pomagamy i działamy znacznie szerzej niż wynikałoby to wyłącznie z zapisów w umowach ubezpieczenia. Pomoc jest potrzebna w wielu wymiarach. Branża ubezpieczeniowa chce dołożyć swoją część – mówi Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.
 
Środki przeznaczone przez ubezpieczycieli na dodatkowe call center dla GIS to pomoc dla osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19. Praca konsultantów zostanie zorganizowana w taki sposób, by byli oni dostępni dla potrzebujących przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. W przedsięwzięciu wzięło udział 18 firm ubezpieczeniowych: Allianz, Aviva, Axa, Compensa, Credit Agricole Ubezpieczenia, Ergo Hestia, Generali, Interrisk, MetLife, PKO Ubezpieczenia, Grupa PZU, Saltus, TUW TUW, Uniqa, Unum, Vienna Life, Warta i Wiener.
 
Doskonale wiemy, jak bardzo potrzebne jest wsparcie, bo wśród naszych bliskich i znajomych coraz częściej doświadczamy skutków pandemii. Solidarność w trosce o Polaków i ochrona najważniejszych wartości: życia i zdrowia to wyraz wspólnej misji, jaka łączy branżę ubezpieczeń i cieszę się, że możemy połączyć siły z 17 innymi firmami finansując tak ważne dziś narzędzie wsparcia i komunikacji, jaką jest centrum telefoniczne GIS – komentuje Aneta Podyma-Milczarek, prezes zarządu Unum Życie.
 
Pomoc na wielu frontach
Do tej pory Unum podjęło już szereg inicjatyw mających na celu wsparcie Polaków w walce z pandemią. Było to m.in. dofinansowanie lub zakup potrzebnego sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej, uproszczenie procedur zawierania i przedłużania umów ubezpieczenia, a także zdalną obsługę oraz szereg rozwiązań, które mają na celu zapewnienie ochrony w obliczu trudności finansowych klientów spowodowanych skutkami pandemii. Wszystkie informacje o tym, jak spółka oraz Fundacja Unum wspiera Polaków w tych czasach dostępne są na stronie https://coronavirus.unum.pl/

Używamy pliki cookie

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.