preloader

Aktualności

kategoria

Inicjatywy społeczne Unum Życie ujęte w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

19 kwietnia 2023 CSR

Osiem inicjatyw Unum Życie i Fundacji Unum docenionych w największym w Polsce przeglądzie inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju.

 
W tegorocznej edycji Raportu FOB zaprezentowano rekordowo 1705 dobrych praktyk zgłoszonych przez 272 organizacje. Inicjatywy Unum i Fundacji Unum dotyczą wolontariatu oraz działań edukacyjnych w obszarze odpowiedzialności społecznej i etyki.
Więcej w informacji prasowej

Certyfikat „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości” dla Unum Życie na 2023 rok

05 kwietnia 2023 CSR

Po raz kolejny Koalicja Liderzy ProBono przyznała nam Certyfikat „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości”.

 
Podstawą do uzyskania tego wyróżnienie jest weryfikacja naszych praktyk i polityk dotyczących działalności społecznej oraz zaangażowania naszych pracowników i współpracowników.

Fundacja Unum wspiera debiuty literackie młodych twórców

24 października 2022 CSR

Fundacja Unum wydała właśnie drukiem zwycięskie opowiadania dzieci i młodzieży w ramach konkursu „Opowiem ci bajkę”. Konkurs jest adresowany do wychowanków domów dziecka i pieczy zastępczej. Tegoroczna edycja konkursu była realizowana we współpracy z Fundacją DOBROdzieje się. Książkę słowem wstępu opatrzył Grzegorz Kasdepke.

 
Jesienią minionego roku Fundacja Unum oraz Fundacja DOBROdzieje się ogłosiły kolejną edycję konkursu literackiego „Opowiem ci bajkę…”. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania przedstawiającego ich najcenniejszą życiową lekcję. W konkursie brały udział dzieci i młodzież, przebywające w pieczy zastępczej instytucjonalnej i rodzinnej. Konkurs „Opowiem ci bajkę” realizowany jest przez Fundację Unum już od kilku lat. W tym roku został po raz pierwszy zrealizowany wspólnie z łódzką Fundacją DOBROdzieje się. Na konkurs wpłynęły aż 43 prace z całej Polski.  
 
Więcej w informacji prasowej

2000 pakietów higienicznych na Dzień Mamy i Dzień Dziecka dla ukraińskich uchodźców od Fundacji Unum

24 maja 2022 CSR

Fundacja Unum przekazała 2000 osobistych pakietów higienicznych dla ukraińskich kobiet i dzieci uciekających do Polski przed wojną.

 
Każdy pakiet dla jednej osoby zawiera najpotrzebniejsze środki higieny osobistej. Wolontariusze Fundacji skompletowali także 1000 pakietów dla dzieci, które oprócz środków higienicznych zawierają również kredki, kolorowanki i przytulanki.
 
Znaczna część przybywających do Polski rodzin ma ze sobą jedynie najpotrzebniejsze rzeczy, a przebywając w ośrodkach pobytowych często korzysta ze wspólnych środków higienicznych. Chcielibyśmy podarować kobietom i dzieciom coś osobistego, zapewniającego choć odrobinę komfortu i prywatności w tych trudnych dla nich momentach” – mówi Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Unum.
 
Więcej w informacji prasowej

Używamy pliki cookie

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.