kategoria

Praktyki Unum Życie ponownie ujęte w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

24 kwietnia 2024 CSR

Pięć społecznych inicjatyw Unum Życie i Fundacji Unum docenionych kolejny raz w największym w Polsce przeglądzie inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji Raportu FOB zaprezentowano 1046 dobrych praktyk zrealizowanych przez 266 firm.

 
Inicjatywy Unum Życie i Fundacji Unum dotyczą wolontariatu pracowniczego oraz działań edukacyjnych w obszarze odpowiedzialności społecznej i etyki w biznesie.
 
„Jestem dumna, że Forum Odpowiedzialnego Biznesu ponownie doceniło inicjatywy Fundacji Unum. Raport jest profesjonalną bazą wiedzy o najlepszych praktykach w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i stanowi źródło inspiracji dla innych firm, które dopiero chcą zacząć angażować się społecznie. Tegoroczna edycja raportu jest wyjątkowa, mieliśmy możliwość zgłoszenia jedynie 5 praktyk i wszystkie zostały w nim ujęte. Ogromnie się cieszę, że wspólne działania społeczne wolontariuszy Fundacji Unum mogą inspirować inne firmy na rynku!” – podkreśla Małgorzata Morańska, Prezes Fundacji Unum.
 
Więcej w informacji prasowej.

Rekordowy wzrost Unum Życie – wyniki finansowe za 2023 rok

22 kwietnia 2024 Firma

Na koniec 2023 roku Unum Życie TUiR S.A. odnotowało wzrost przypisu składki brutto o 24%, który wyniósł 524 mln zł. Zysk netto w wysokości 14,9 mln zł. Spółka nieustannie rośnie, w ciągu ostatnich 5 lat zwiększyła dwukrotnie swój udział w rynku.

 
„Ostatni rok był rekordowy jeśli chodzi o nasze wyniki. Zajmujemy pierwszą pozycję na rynku ubezpieczeń na życie pod względem dynamiki wzrostu składki przypisanej brutto i trzecią pozycję jeśli chodzi o nominalny wzrost składki. To dla nas ogromny powód do dumy, ale też zobowiązanie, by wraz ze skalą wzrostu niezmiennie utrzymywać wysoki poziom obsługi niemal 430.000 klientów, chroniąc ich życie i zdrowie.” – komentuje Aneta Podyma, Prezes Zarządu Unum Życie.
 
Więcej w informacji prasowej.

„Jakoś to będzie…” czy „przezorny zawsze ubezpieczony”? – czyli jak Polacy zabezpieczają swoją przyszłość

18 marca 2024 Rynek

Polacy najczęściej martwią się o zdrowie swoje i swoich bliskich, a także finansowy komfort rodziny. Dlatego wybierają zdrowy i oszczędny styl życia – wynika z najnowszych badań zleconych przez Unum Życie.

 
Własne zdrowie to troska 60% badanych Polaków. Niemal co drugi badany wskazuje również na zdrowie dzieci, jako to największe zmartwienie. To, o co się troszczymy, determinuje nasze wybory i priorytety. Dlatego 62% badanych Polaków woli oszczędzać na wszelki wypadek. Dla ponad 40% zdrowy styl życia (47%) i profilaktyka zdrowotna (43%) to wystarczające działania, by zabezpieczyć się na wypadek choroby. Co trzeci badany sięgnie w tym celu po ubezpieczenie.
 
Pobierz infografikę i zobacz wyniki badań.
 
Więcej w informacji prasowej.

Agenci ubezpieczeniowi Unum w światowej czołówce

21 lutego 2024 Firma

Aż 52 agentów ubezpieczeniowych (Life Protection Advisors) Unum Życie uzyskało tegoroczną kwalifikację do międzynarodowego stowarzyszenia Million Dollar Round Table.

 
Million Dollar Round Table (MDRT) to uznane na całym świecie elitarne stowarzyszenie najlepszych doradców finansowych. Jest to niezależna organizacja zrzeszająca ponad 72 000 wiodących profesjonalistów w obszarze ubezpieczeń na życie i usług finansowych z ponad 500 firm i 70 krajów. Członkowie MDRT charakteryzują się doskonałą wiedzą na temat produktów, wyjątkową jakością obsługi klienta oraz bezkompromisowym kodeksem etycznym.
 
Więcej w informacji prasowej.

FirmaProduktRynek

Używamy pliki cookie

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.