preloader

kategoria

Agenci ubezpieczeniowi Unum w światowej czołówce

21 lutego 2024 Firma

Aż 52 agentów ubezpieczeniowych (Life Protection Advisors) Unum Życie uzyskało tegoroczną kwalifikację do międzynarodowego stowarzyszenia Million Dollar Round Table.

 
Million Dollar Round Table (MDRT) to uznane na całym świecie elitarne stowarzyszenie najlepszych doradców finansowych. Jest to niezależna organizacja zrzeszająca ponad 72 000 wiodących profesjonalistów w obszarze ubezpieczeń na życie i usług finansowych z ponad 500 firm i 70 krajów. Członkowie MDRT charakteryzują się doskonałą wiedzą na temat produktów, wyjątkową jakością obsługi klienta oraz bezkompromisowym kodeksem etycznym.
 
Więcej w informacji prasowej.

Ostrzegamy przed oszustami, którzy mogą podszywać się pod firmy ubezpieczeniowe, by pozyskać dane osobowe

10 stycznia 2024 Firma

Chronimy Twoje życie, zdrowie i Twoje dane.

 
Jeśli ktoś zadzwoni do Ciebie i będzie pytał o szczegóły Twojej umowy ubezpieczenia, dane osobowe to zachowaj szczególną ostrożność i zweryfikuj dzwoniącego:
 
• nie podawaj swoich danych osobowych, w tym informacji o posiadanych ubezpieczeniach,
• zapytaj, jakie towarzystwo lub instytucję reprezentuje,
• zapytaj o imię i nazwisko osoby dzwoniącej,
• bez zbędnej zwłoki przerwij rozmowę,
• skontaktuj się bezpośrednio ze swoim Opiekunem lub zadzwoń na infolinię Unum 800 33 55 33 lub +48 22 329 30 99 w celu potwierdzenia czy kontakt faktycznie pochodzi ze strony naszej firmy.
 
Zobacz, jak dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych TUTAJ

Zmiana ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

04 stycznia 2024 Produkt

W związku ze zmianą ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r., poz. 2647 z późn. zm.), od 1 stycznia 2024 r. Unum Życie nie jest już płatnikiem zryczałtowanego podatku od dochodów z zysków kapitałowych z tytułu lokowania środków w ramach umowy ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym (UFK).

 
Zgodnie z nowymi przepisami, w przypadku częściowego lub też całkowitego wykupu, Unum Życie wypłaci klientowi całą kwotę środków bez pomniejszania o podatek od zysków kapitałowych oraz najpóźniej do końca lutego kolejnego roku prześle klientowi informację o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych (PIT-8C).
 
Informacja PIT-8C otrzymana od Unum Życie będzie podstawą do złożenia rocznego zeznania o wysokości dochodu (poniesionej straty) na formularzu PIT-38 (w terminie do 30. kwietnia kolejnego roku), w którym klient będzie mógł uwzględnić także inne zyski i straty z różnego rodzaju inwestycji kapitałowych (na przykład z funduszy inwestycyjnych otwartych i akcji lub obligacji kupionych na giełdzie).
 
W wyniku tych zmian to na kliencie spoczywa obowiązek odprowadzenia ewentualnego podatku z tego tytułu w terminie do 30. kwietnia kolejnego roku (w terminie złożenia zeznania PIT-38).

Małgorzata Makulska w składzie Rady Nadzorczej Unum Życie

15 grudnia 2023 Firma

8 grudnia 2023 r. do Rady Nadzorczej Unum Życie dołączyła Małgorzata Makulska, dodatkowo będzie członkinią Komitetu Audytu.

 
Małgorzata Makulska posiada ponad 20-letnie doświadczenie jako członkini zarządu Ergo Hestia S.A., była odpowiedzialna za budowanie pozycji rynkowej spółki, strategię i rozwój sieci sprzedaży ubezpieczeń. Jej wkład w rozwój branży ubezpieczeń został doceniony przez Polską Izbę Ubezpieczeń odznaczeniem „Zasłużony dla Ubezpieczeń”. Swoją karierę zarządczą rozwijała w latach 90-tych jako radna Miasta Gliwice i członek zarządu Miasta. Jest absolwentką Politechniki Śląskiej
w Gliwicach.
 
Więcej w informacji prasowej.

FirmaProduktRynek

Używamy pliki cookie

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.