kategoria

Brokerzy stawiają na Unum

10 czerwca 2024 Firma

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych podczas XXVI edycji Kongresu Brokerów ponownie nadało Unum tytuł najlepszego ubezpieczyciela życiowego.
To już czwarte wyróżnienie z rzędu, a także siódme łącznie z wcześniejszymi latami.

 
Nagroda Fair Play jest przyznawana zakładom ubezpieczeniowym, które przestrzegają zasad partnerskiej współpracy. Brokerzy wypełniają anonimowo ankiety, oceniając jakość oferty i relacji. Tytuł jest nadawany od 2000 r. w dwóch kategoriach: towarzystwo ubezpieczeń majątkowych oraz towarzystwo ubezpieczeń życiowych. Unum wygrało w drugiej kategorii.
 
Więcej w informacji prasowej.

Praktyki Unum Życie ponownie ujęte w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

24 kwietnia 2024 CSR

Pięć społecznych inicjatyw Unum Życie i Fundacji Unum docenionych kolejny raz w największym w Polsce przeglądzie inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji Raportu FOB zaprezentowano 1046 dobrych praktyk zrealizowanych przez 266 firm.

 
Inicjatywy Unum Życie i Fundacji Unum dotyczą wolontariatu pracowniczego oraz działań edukacyjnych w obszarze odpowiedzialności społecznej i etyki w biznesie.
 
„Jestem dumna, że Forum Odpowiedzialnego Biznesu ponownie doceniło inicjatywy Fundacji Unum. Raport jest profesjonalną bazą wiedzy o najlepszych praktykach w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i stanowi źródło inspiracji dla innych firm, które dopiero chcą zacząć angażować się społecznie. Tegoroczna edycja raportu jest wyjątkowa, mieliśmy możliwość zgłoszenia jedynie 5 praktyk i wszystkie zostały w nim ujęte. Ogromnie się cieszę, że wspólne działania społeczne wolontariuszy Fundacji Unum mogą inspirować inne firmy na rynku!” – podkreśla Małgorzata Morańska, Prezes Fundacji Unum.
 
Więcej w informacji prasowej.

Rekordowy wzrost Unum Życie – wyniki finansowe za 2023 rok

22 kwietnia 2024 Firma

Na koniec 2023 roku Unum Życie TUiR S.A. odnotowało wzrost przypisu składki brutto o 24%, który wyniósł 524 mln zł. Zysk netto w wysokości 14,9 mln zł. Spółka nieustannie rośnie, w ciągu ostatnich 5 lat zwiększyła dwukrotnie swój udział w rynku.

 
„Ostatni rok był rekordowy jeśli chodzi o nasze wyniki. Zajmujemy pierwszą pozycję na rynku ubezpieczeń na życie pod względem dynamiki wzrostu składki przypisanej brutto i trzecią pozycję jeśli chodzi o nominalny wzrost składki. To dla nas ogromny powód do dumy, ale też zobowiązanie, by wraz ze skalą wzrostu niezmiennie utrzymywać wysoki poziom obsługi niemal 430.000 klientów, chroniąc ich życie i zdrowie.” – komentuje Aneta Podyma, Prezes Zarządu Unum Życie.
 
Więcej w informacji prasowej.

„Jakoś to będzie…” czy „przezorny zawsze ubezpieczony”? – czyli jak Polacy zabezpieczają swoją przyszłość

18 marca 2024 Rynek

Polacy najczęściej martwią się o zdrowie swoje i swoich bliskich, a także finansowy komfort rodziny. Dlatego wybierają zdrowy i oszczędny styl życia – wynika z najnowszych badań zleconych przez Unum Życie.

 
Własne zdrowie to troska 60% badanych Polaków. Niemal co drugi badany wskazuje również na zdrowie dzieci, jako to największe zmartwienie. To, o co się troszczymy, determinuje nasze wybory i priorytety. Dlatego 62% badanych Polaków woli oszczędzać na wszelki wypadek. Dla ponad 40% zdrowy styl życia (47%) i profilaktyka zdrowotna (43%) to wystarczające działania, by zabezpieczyć się na wypadek choroby. Co trzeci badany sięgnie w tym celu po ubezpieczenie.
 
Pobierz infografikę i zobacz wyniki badań.
 
Więcej w informacji prasowej.

FirmaProduktRynek

Używamy pliki cookie

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.