preloader

kategoria

Unum rozszerza ofertę ubezpieczeń grupowych

20 września 2022 Produkt

Ochrona Premium to nowe ubezpieczenie grupowe w ofercie Unum, które wykracza poza standardową definicję polisy grupowej. Zapewnia kompleksowe wsparcie w problemach zdrowotnych pracowników: od profilaktyki, po diagnozę i pomoc w powrocie do pracy.

 
Z badań przeprowadzonych na zlecenie Unum i Agory w sierpniu 2022 r. wynika, że niemal co drugi Polak doświadczył w ostatnim roku problemów zdrowotnych, on lub jego najbliżsi. Niemal co 4. badany doświadczył problemów ortopedycznych, a co piąty kardiologicznych. 17% Polaków zmagało się z trudnościami psychicznymi, a z cukrzycą i chorobami tarczycy odpowiednio 15% i 13%. Ponad 60% badanych musiało sięgnąć do własnej kieszeni, by pomóc sobie w leczeniu, głównie (70%) z uwagi na długi czas oczekiwania na bezpłatne usługi medyczne. W chorobie czas i jakość leczenia mają kluczowe znaczenie, dlatego ubezpieczenia grupowe Unum zapewniają dziś nie tylko pieniądze , ale też szereg usług, które pomogą w szybszym powrocie do zdrowia” – mówi Joanna Grudnik, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych w Unum.
 
Więcej w informacji prasowej

Unum Życie z roku na rok wypłaca więcej świadczeń

25 lipca 2022 Firma

Unum Życie TUiR S.A. wypłaciło swoim klientom 162,3 mln zł świadczeń z tytułu działalności bezpośredniej w okresie od lipca 2021 do połowy 2022 roku. To o 12,2% więcej niż wartość świadczeń wypłaconych w analogicznym okresie przed rokiem.

 
Najwyższe jednorazowe świadczenie wypłacone w okresie od lipca 2021 do połowy 2022 roku w polisie indywidualnej wyniosło 839.580 zł, a w polisie grupowej 1.000.000 zł.
 
Więcej w informacji prasowej

Na wszelki wypadek – wakacyjny poradnik Unum

11 lipca 2022 Firma

Wraz z początkiem wakacji spragnieni ruchu na świeżym powietrzu ruszamy odważnie po przygody. Szczególnie przed wyprawą warto zaopatrzyć się w polisę, która stworzy nam bezpieczną przestrzeń w razie nieprzewidzianych zdarzeń albo sportowych przygód.

 
Statystycznie w Polsce na specjalistyczne oddziały ratunkowe trafiają najczęściej osoby z urazami kończyn górnych i dolnych. W Polsce co roku oddziały ratunkowe udzielają pierwszej pomocy ponad 1,2 mln pacjentów z urazami narządu ruchu (dane sprzed pandemii Covid-19). W 2021 r. zespoły ratownictwa medycznego udzieliły świadczeń zdrowotnych w miejscu zdarzenia blisko 3,1 mln osób (dane za: GUS, „Zdrowie i ochrona zdrowia 2020”).
 
Więcej w informacji prasowej

Borys Kowalski, członek zarządu Unum, odznaczony Państwowym Krzyżem Zasługi

22 czerwca 2022 Firma

21 czerwca 2022 roku w Hotelu Sheraton odbyła się w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dekoracja osób zasłużonych za rozwój polskiego rynku ubezpieczeń. Jedną
z uhonorowanych osób był Borys Kowalski, członek zarządu Unum, który otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi.

 
Borys Kowalski, jest związany ze spółką od początku jej istnienia w 1999 roku (wcześniej Pramerica). Odpowiada za Pion Finansowy oraz funkcję aktuarialną organizacji, jest Członkiem Zarządu i Głównym Aktuariuszem, a także członkiem komitetów spółki: produktowego, inwestycyjnego oraz komitetu zarządzania ryzykiem.
 
Więcej w informacji prasowej

CSRFirmaProduktRynek

Używamy pliki cookie

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.