preloader

kategoria

Unum partnerem akcji ONKOODPOWIEDZIALNI

05 lipca 2021 CSR

Ruszyła akcja „Onkoodpowiedzialni” poświęcona edukacji onkologicznej, profilaktyce
i promocji zdrowia. Unum zostało partnerem inicjatywy, której organizatorem jest NEO Hospital.

 
Akcja „Onkoodpowiedzialni”, której inicjatorem jest NEO Hospital ma na celu zwiększenie świadomości zdrowotnej, zwrócenie uwagi na profilaktykę onkologiczną i wskazanie ścieżki, jak sobie radzić z chorobą onkologiczną. Partnerami akcji zostali między innymi Unum Życie, Fundacja Onko Cafe, Fundacja Rakiety, Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości, Business Centre Club, czy Polska Federacja Szpitali.
 

Onkoodpowiedzialni to wartościowe spotkania z lekarzami
 
Dzięki partnerstwu z Unum pracownicy, współpracownicy, klienci, przyjaciele i partnerzy biznesowi towarzystwa mogą otrzymać dostęp do spotkań live z lekarzami i psychoonkologami, którzy podzielą się doświadczeniami oraz odpowiedzą na pytania, jak dbać o zdrowie, jak reagować, gdy pojawia się choroba onkologiczna, gdzie szukać pomocy, jaka jest rola opieki personalizowanej oraz jak na powrót do zdrowia wpływają nowe technologie. Podczas planowanych spotkań swoją perspektywą podzielą się także pacjentki, które same zachorowały na nowotwór.

Więcej w informacji prasowej.

Powstaje las Unum

07 czerwca 2021 Firma

Unum Życie za zdalne przystąpienie do ubezpieczeń grupowych posadzi drzewa, nagradzając firmę objętą ubezpieczeniem grupowym eko-certyfikatem.

 
Każda firma, która zdecyduje się na ubezpieczenie grupowe w Unum i przystąpi do niego w min. 80% on-line przyczyni się do posadzenia drzew w województwie śląskim, w gminie Ogrodzieniec. Zakup
i sadzenie sadzonek sfinansuje w pełni Unum Życie. Liczba drzew zależna będzie od liczby osób objętych ubezpieczeniem grupowym w danej firmie.
 
Każde 40 drzew to 44.4 m2 powierzchni lasu, tlen dla 27 osób rocznie i zwrot 2320 kg papieru. W tej chwili Unum posadziło już 80 drzew.
 
Chroniąc siebie i bliskich ubezpieczeniem grupowym Unum, możemy również zatroszczyć się wspólnie o naszą planetę. To doskonałe uzupełnienie naszej misji i dodatkowa zachęta dla współpracujących z nami pracodawców, by oszczędzać papier przyczyniając się tym samym do zwiększenia produkcji tlenu oraz walki z globalnym ociepleniem.” – komentuje Joanna Grudnik, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Grupowych.
 
Każda firma, która w pełni lub min. 80%przystąpi do ochrony grupowej zdalnie, otrzyma eko-certyfikat potwierdzający zakup i nasadzenie drzew.

Unum z najwyższym standardem bezpieczeństwa informacji

26 maja 2021 Firma

Unum Życie uzyskało Certyfikat potwierdzający najwyższe standardy zarządzania bezpieczeństwem informacji według normy ISO 27001.

 
Centrum Certyfikacji Jakości Wojskowej Akademii Technicznej po przeprowadzonym audycie poświadczyło, że spółka zabezpiecza należycie informacje, posiada bezpieczny system ochrony danych oraz wprowadzone procesy i procedury zapewniające adekwatny poziom bezpieczeństwa w odniesieniu do zidentyfikowanych ryzyk.
 
Więcej w informacji prasowej.

2 praktyki Unum Życie i Fundacji Unum wyróżnione w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”

15 kwietnia 2021 CSR

15 kwietnia 2021 r. odbyła się premiera największego w Polsce przeglądu CSR i zrównoważonego rozwoju. Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało 19. „Raport odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Wśród wyróżnionych znalazł się 2 praktyki, w które w 2020 roku zaangażowali się wolontariusze Fundacji Unum.

 
W raporcie docenione zostało przedsięwzięcie „Pomagamy razem”, które było natychmiastową reakcją wolontariuszy (pracowników i współpracowników Unum Życie), na potrzeby w lokalnych szpitalach, DPS-ach oraz ich społecznościach. Praktyk polegała na dofinansowaniu wolontariuszy w zakupach materiałów ochronnych, środków bezpieczeństwa i innych potrzebnych rzeczy. Drugą docenioną praktyką jest „Dzień Wolontariusza”, coroczne święto dobroczynności, w którym wolontariusze Fundacji wraz z rodzinami i przyjaciółmi pomagają wybranym placówką w remontach, naprawach, lub zakupie potrzebnych rzeczy. W 2020 roku inicjatywa odbyła się w zmienionej formule. W trosce o bezpieczeństwo wolontariuszy wspólna zespołowa pracy została zastąpiona finansowym wsparciem lokalnych społeczności, które w wyniku pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 najbardziej ucierpiały.
 
Więcej w informacji prasowej.

CSRFirmaProduktRynek

Używamy pliki cookie

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.