preloader

kategoria

Powstaje las Unum

07 czerwca 2021 Firma

Unum Życie za zdalne przystąpienie do ubezpieczeń grupowych posadzi drzewa, nagradzając firmę objętą ubezpieczeniem grupowym eko-certyfikatem.

 
Każda firma, która zdecyduje się na ubezpieczenie grupowe w Unum i przystąpi do niego w min. 80% on-line przyczyni się do posadzenia drzew w województwie śląskim, w gminie Ogrodzieniec. Zakup
i sadzenie sadzonek sfinansuje w pełni Unum Życie. Liczba drzew zależna będzie od liczby osób objętych ubezpieczeniem grupowym w danej firmie.
 
Każde 40 drzew to 44.4 m2 powierzchni lasu, tlen dla 27 osób rocznie i zwrot 2320 kg papieru. W tej chwili Unum posadziło już 80 drzew.
 
Chroniąc siebie i bliskich ubezpieczeniem grupowym Unum, możemy również zatroszczyć się wspólnie o naszą planetę. To doskonałe uzupełnienie naszej misji i dodatkowa zachęta dla współpracujących z nami pracodawców, by oszczędzać papier przyczyniając się tym samym do zwiększenia produkcji tlenu oraz walki z globalnym ociepleniem.” – komentuje Joanna Grudnik, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Grupowych.
 
Każda firma, która w pełni lub min. 80%przystąpi do ochrony grupowej zdalnie, otrzyma eko-certyfikat potwierdzający zakup i nasadzenie drzew.

Unum z najwyższym standardem bezpieczeństwa informacji

26 maja 2021 Firma

Unum Życie uzyskało Certyfikat potwierdzający najwyższe standardy zarządzania bezpieczeństwem informacji według normy ISO 27001.

 
Centrum Certyfikacji Jakości Wojskowej Akademii Technicznej po przeprowadzonym audycie poświadczyło, że spółka zabezpiecza należycie informacje, posiada bezpieczny system ochrony danych oraz wprowadzone procesy i procedury zapewniające adekwatny poziom bezpieczeństwa w odniesieniu do zidentyfikowanych ryzyk.
 
Więcej w informacji prasowej.

2 praktyki Unum Życie i Fundacji Unum wyróżnione w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”

15 kwietnia 2021 CSR

15 kwietnia 2021 r. odbyła się premiera największego w Polsce przeglądu CSR i zrównoważonego rozwoju. Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało 19. „Raport odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Wśród wyróżnionych znalazł się 2 praktyki, w które w 2020 roku zaangażowali się wolontariusze Fundacji Unum.

 
W raporcie docenione zostało przedsięwzięcie „Pomagamy razem”, które było natychmiastową reakcją wolontariuszy (pracowników i współpracowników Unum Życie), na potrzeby w lokalnych szpitalach, DPS-ach oraz ich społecznościach. Praktyk polegała na dofinansowaniu wolontariuszy w zakupach materiałów ochronnych, środków bezpieczeństwa i innych potrzebnych rzeczy. Drugą docenioną praktyką jest „Dzień Wolontariusza”, coroczne święto dobroczynności, w którym wolontariusze Fundacji wraz z rodzinami i przyjaciółmi pomagają wybranym placówką w remontach, naprawach, lub zakupie potrzebnych rzeczy. W 2020 roku inicjatywa odbyła się w zmienionej formule. W trosce o bezpieczeństwo wolontariuszy wspólna zespołowa pracy została zastąpiona finansowym wsparciem lokalnych społeczności, które w wyniku pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 najbardziej ucierpiały.
 
Więcej w informacji prasowej.

Wyniki finansowe Unum Życie TUiR S.A. za 2020 rok

13 kwietnia 2021 Firma

Unum Życie TUiR S.A. odnotowało zysk netto w wysokości 11,2 mln zł. Przypis składki brutto wzrósł o ok. 12% i wyniósł 329,2 mln zł. To kolejny dobry rok pod względem finansowym dla spółki.

 
Rok 2020 był rokiem wielu zmian i wzywań. Unum zwinnie dostosowało się do nowych okoliczności, nieustannie stojąc na straży bezpieczeństwa ponad 250 000 klientów i ich rodzin. Wprowadziliśmy wiele rozwiązań, by nasi klienci mogli czuć się bezpiecznie. Zapewniliśmy klientów, że nasze polisy chronią ich w okresie pandemii, a naszą misją jest wypłata należnych świadczeń. Wprowadziliśmy prosty sposób kontaktu z nami przez narzędzia online, rozszerzyliśmy ofertę o nowy produkt na wypadek chorób układu krążenia, które nadal są jedną a najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce. Ponadto, zaprosiliśmy naszych klientów na wartościowe webinaria, by wyposażyć ich w wiedzę jak dbać o swoje zdrowie. W tym trudnym okresie, odnotowaliśmy wzrost wypłaty świadczeń. To właśnie w takich chwilach, sprawdza się nasza misja, by być blisko klientów, zapewniać im bezpieczeństwo finansowe i spokój ducha. Dziękuję naszym klientom za zaufanie i pragnę zapewnić, że wszyscy pracownicy i współpracownicy firmy pracują z ogromnym zaangażowaniem, aby otaczać ich troską i spełniać dane obietnice ” – komentuje Aneta Podyma-Milczarek, Prezes Zarządu Unum Życie
 
Więcej w informacji prasowej.

CSRFirmaProduktRynek