preloader

kategoria

„Za zasługi dla ubezpieczeń” – wyróżnienie dla dyrektorów sprzedaży Unum

20 stycznia 2021 Firma

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) od wielu lat corocznie wręcza odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń” ekspertom i zasłużonym przedstawicielom rynku. Wśród laureatów 2020 roku odznaczone zostały ekspertki Unum: Joanna Grudnik, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Grupowych oraz Renata Stawiczny, Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Indywidualnych.


Więcej w informacji prasowej.

Unum wraz z 17 innymi ubezpieczycielami pomaga w pandemii

12 listopada 2020 CSR

18 firm ubezpieczeniowych sfinansuje dodatkowe call center dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS). Organizatorem przedsięwzięcia jest Polska Izba Ubezpieczeń. To kolejna inicjatywa branży ubezpieczeniowej, która wspiera osoby walczące z koronawirusem na pierwszej linii oraz Polaków, zmagających się ze skutkami pandemii. Ubezpieczyciele sfinansują pracę 100 dodatkowych konsultantów przez najbliższe pół roku.

 
Naszą społeczną rolą jest niesienie pomocy w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Pandemia bez wątpienia jest taką sytuacją. Dlatego pomagamy i działamy znacznie szerzej niż wynikałoby to wyłącznie z zapisów w umowach ubezpieczenia. Pomoc jest potrzebna w wielu wymiarach. Branża ubezpieczeniowa chce dołożyć swoją część – mówi Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.
 
Środki przeznaczone przez ubezpieczycieli na dodatkowe call center dla GIS to pomoc dla osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19. Praca konsultantów zostanie zorganizowana w taki sposób, by byli oni dostępni dla potrzebujących przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. W przedsięwzięciu wzięło udział 18 firm ubezpieczeniowych: Allianz, Aviva, Axa, Compensa, Credit Agricole Ubezpieczenia, Ergo Hestia, Generali, Interrisk, MetLife, PKO Ubezpieczenia, Grupa PZU, Saltus, TUW TUW, Uniqa, Unum, Vienna Life, Warta i Wiener.
 
Doskonale wiemy, jak bardzo potrzebne jest wsparcie, bo wśród naszych bliskich i znajomych coraz częściej doświadczamy skutków pandemii. Solidarność w trosce o Polaków i ochrona najważniejszych wartości: życia i zdrowia to wyraz wspólnej misji, jaka łączy branżę ubezpieczeń i cieszę się, że możemy połączyć siły z 17 innymi firmami finansując tak ważne dziś narzędzie wsparcia i komunikacji, jaką jest centrum telefoniczne GIS – komentuje Aneta Podyma-Milczarek, prezes zarządu Unum Życie.
 
Pomoc na wielu frontach
Do tej pory Unum podjęło już szereg inicjatyw mających na celu wsparcie Polaków w walce z pandemią. Było to m.in. dofinansowanie lub zakup potrzebnego sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej, uproszczenie procedur zawierania i przedłużania umów ubezpieczenia, a także zdalną obsługę oraz szereg rozwiązań, które mają na celu zapewnienie ochrony w obliczu trudności finansowych klientów spowodowanych skutkami pandemii. Wszystkie informacje o tym, jak spółka oraz Fundacja Unum wspiera Polaków w tych czasach dostępne są na stronie https://coronavirus.unum.pl/

363 wolontariuszy Unum ruszyło na pomoc osobom dotkniętym skutkami pandemii

09 października 2020 CSR

363 wolontariuszy z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy, Rzeszowa, Olsztyna, Łodzi i Wrocławia zaangażowało się w Dzień Wolontariusza organizowany przez Fundację Unum. Potrzebna w pandemii pomoc dotarła do służb medycznych, seniorów, osób ubogich i bezdomnych, dzieci walczących z chorobami, a nawet do bezdomnych czworonogów.

 
Pracownicy i współpracownicy Unum Życie zaangażowali się w pomoc wybranym szpitalom i domom opieki społecznej, wyposażając je w środki ochrony oraz specjalistyczne środki do dezynfekcji. Pomoc trafiła ponadto do osób bezdomnych i ubogich, którym wolontariusze zakupili niezbędne artykuły spożywcze i higieniczne. Wsparliśmy finansowo rodziny opiekujące się dziećmi z niepełnosprawnością, które z uwagi na ograniczony budżet i mniejsze możliwości skorzystania z pomocy medycznej zmagały się z dodatkowymi wyzwaniami. Wolontariusze przekazali pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka przebywających w klinice onkologicznej. Ochotnicy nie zapomnieli też o czworonogach, które straciły dotychczasowe wsparcie i zmagały się z głodem.
 
Pandemia dotknęła w mniejszym lub większym stopniu wszystkich, a Ci, którzy na co dzień zmagają się z trudnościami losu musieli stawić czoła dodatkowym wyzwaniom, takim jak utrata dochodu, brak możliwości leczenia czy terapii oraz brak środków do życia. Corocznie spotykaliśmy się, aby nieść pomoc wybranym placówkom, jednak w tym roku musieliśmy zmienić formułę. W trosce o bezpieczeństwo naszych wolontariuszy musieliśmy zrezygnować ze wspólnej, zespołowej pracy, a w zamian poprosiliśmy naszych wolontariuszy, by wskazali nam miejsca i osoby, które w ich społecznościach najbardziej ucierpiały i tam z ich pomocą sfinansowaliśmy potrzebną pomoc. Natychmiastowa reakcja naszych wolontariuszy i ogromne zaangażowanie są wyrazem ich niezwykłej wrażliwości i życzliwości oraz gotowości do nieustannego wsparcia potrzebujących i choć nasze wsparcie to kropla w morzu aktualnych potrzeb, to dzięki współpracy naszych wolontariuszy wiemy gdzie i jak tę pomoc możemy wspólnie nieść – komentuje Małgorzata Morańska, prezes zarządu Fundacji Unum.
 
W ramach Dnia Wolontariusza pomoc wolontariuszy dotarła do:
• Fundacji Wspólnota Chleb Życia,
• Grupy „Warszawa szyje maski dla medyków”,
• Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobom Nowotworową,
• Narodowego Szpitala Onkologicznego w Krakowie,
• Stowarzyszenia Świętego Celestyna w Mikoszowie,
• Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie,
• Domu Pomocy Społecznej Św. Wincentego w Chorzowie,
• Domu Dziecka w Bninie,
• Przytuliska dla Zwierząt w Głownie,
• Domu Seniora Włókniarz im. Jana Pawła II w Łodzi,
• dzieci z klubów Olimpiady Specjalne Warmińsko-Mazurskie oraz do rodzin potrzebujących
z Bydgoszczy i Rzeszowa.

Unum rozszerza ofertę: Ubezpieczenie na wypadek chorób układu krążenia

23 września 2020 Produkt

27 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. To dobra okazja, by poznać, jak dbać o zdrowie układu krążenia i zabezpieczyć się na wypadek ewentualnych chorób. Dobrym sposobem jest wprowadzone niedawno do oferty Unum Ubezpieczenia na Wypadek Chorób Układu Krążenia.

CSRFirmaProduktRynek