preloader

kategoria

363 wolontariuszy Unum ruszyło na pomoc osobom dotkniętym skutkami pandemii

09 października 2020 CSR

363 wolontariuszy z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy, Rzeszowa, Olsztyna, Łodzi i Wrocławia zaangażowało się w Dzień Wolontariusza organizowany przez Fundację Unum. Potrzebna w pandemii pomoc dotarła do służb medycznych, seniorów, osób ubogich i bezdomnych, dzieci walczących z chorobami, a nawet do bezdomnych czworonogów.

 
Pracownicy i współpracownicy Unum Życie zaangażowali się w pomoc wybranym szpitalom i domom opieki społecznej, wyposażając je w środki ochrony oraz specjalistyczne środki do dezynfekcji. Pomoc trafiła ponadto do osób bezdomnych i ubogich, którym wolontariusze zakupili niezbędne artykuły spożywcze i higieniczne. Wsparliśmy finansowo rodziny opiekujące się dziećmi z niepełnosprawnością, które z uwagi na ograniczony budżet i mniejsze możliwości skorzystania z pomocy medycznej zmagały się z dodatkowymi wyzwaniami. Wolontariusze przekazali pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka przebywających w klinice onkologicznej. Ochotnicy nie zapomnieli też o czworonogach, które straciły dotychczasowe wsparcie i zmagały się z głodem.
 
Pandemia dotknęła w mniejszym lub większym stopniu wszystkich, a Ci, którzy na co dzień zmagają się z trudnościami losu musieli stawić czoła dodatkowym wyzwaniom, takim jak utrata dochodu, brak możliwości leczenia czy terapii oraz brak środków do życia. Corocznie spotykaliśmy się, aby nieść pomoc wybranym placówkom, jednak w tym roku musieliśmy zmienić formułę. W trosce o bezpieczeństwo naszych wolontariuszy musieliśmy zrezygnować ze wspólnej, zespołowej pracy, a w zamian poprosiliśmy naszych wolontariuszy, by wskazali nam miejsca i osoby, które w ich społecznościach najbardziej ucierpiały i tam z ich pomocą sfinansowaliśmy potrzebną pomoc. Natychmiastowa reakcja naszych wolontariuszy i ogromne zaangażowanie są wyrazem ich niezwykłej wrażliwości i życzliwości oraz gotowości do nieustannego wsparcia potrzebujących i choć nasze wsparcie to kropla w morzu aktualnych potrzeb, to dzięki współpracy naszych wolontariuszy wiemy gdzie i jak tę pomoc możemy wspólnie nieść – komentuje Małgorzata Morańska, prezes zarządu Fundacji Unum.
 
W ramach Dnia Wolontariusza pomoc wolontariuszy dotarła do:
• Fundacji Wspólnota Chleb Życia,
• Grupy „Warszawa szyje maski dla medyków”,
• Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobom Nowotworową,
• Narodowego Szpitala Onkologicznego w Krakowie,
• Stowarzyszenia Świętego Celestyna w Mikoszowie,
• Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie,
• Domu Pomocy Społecznej Św. Wincentego w Chorzowie,
• Domu Dziecka w Bninie,
• Przytuliska dla Zwierząt w Głownie,
• Domu Seniora Włókniarz im. Jana Pawła II w Łodzi,
• dzieci z klubów Olimpiady Specjalne Warmińsko-Mazurskie oraz do rodzin potrzebujących
z Bydgoszczy i Rzeszowa.

Unum rozszerza ofertę: Ubezpieczenie na wypadek chorób układu krążenia

23 września 2020 Produkt

27 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. To dobra okazja, by poznać, jak dbać o zdrowie układu krążenia i zabezpieczyć się na wypadek ewentualnych chorób. Dobrym sposobem jest wprowadzone niedawno do oferty Unum Ubezpieczenia na Wypadek Chorób Układu Krążenia.

Unum zaprasza na cykl bezpłatnych webinariów „Best for U”

04 września 2020 CSR

Unum Życie TUiR S.A. organizuje cykl webinariów „Best for U”. To seria wykładów z uznanymi ekspertami, których celem jest dzielenie się wiedzą i troska
o dobrą przyszłość.

 
Od wielu miesięcy towarzyszy nam poczucie niepokoju i niepewności co do kształtu przyszłości.
W takiej sytuacji na znaczeniu zyskują wartości troski i odpowiedzialności za siebie, bliskich, oraz ich bezpieczna przyszłość. Chcąc wesprzeć klientów w realizacji ów wartości i pomóc im w podejmowaniu mądrych decyzji życiowych w tych niepewnych czasach, Unum uruchamia ogólnodostępny cykl webinariów „Best for U”.
 
Wśród ekspertów zaproszonych do projektu znajdują się Marcin Popkiewicz, analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko, który opowie o wpływie człowieka na przyszły kształt świata; dr Joanna Heidtman, psycholog i socjolog, doktor nauk humanistycznych, która podzieli się znaczeniem kontroli i odpowiedzialności
w codziennym życiu; dr Mariusz Kujawski, specjalista kardiolog ze specjalizacją z hipertensjologii, echokardiografista, który zaprezentuje jak dbać o własne serce i kondycję fizyczną, by cieszyć się zdrowiem jak najdłużej.
 
„U podstaw bezpieczeństwa zawsze stoi wiedza, którą chcemy się dzielić, by wspierać klientów
i pozostałych odbiorców w tych niełatwych czasach. Tak rozumiemy dbałość o ich spokój ducha i bezpieczną przyszłość. Wierzmy, że spotkania z ekspertami dostarczą im wartościowej wiedzy i inspiracji, dzięki którym będą czuli się pewniej w obliczu aktualnych wyzwań”
– komentuje Aneta Podyma-Milczarek, prezes zarządu Unum Życie.
 
Aby wziąć udział w webinariach, należy zarejestrować się pod adresem: https://spotkanie.unum.pl/

Unum Życie wypłaca więcej świadczeń

20 lipca 2020 Firma

Unum Życie TUiR S.A. wypłaciło swoim klientom 111,9 mln zł świadczeń z tytułu działalności bezpośredniej w okresie od lipca 2019 do połowy 2020 roku. To o 15,5% więcej niż wartość świadczeń wypłaconych za analogiczny okres sprzed roku.

 
Spółka odnotowuje również wzrost sprzedaży polis. Składka przypisana brutto z polis indywidualnych z działalności bezpośredniej za okres od połowy 2019 roku do połowy 2020 roku jest o 9,5% wyższa od wyniku sprzed roku, a jej wartość za ten okres wynosi 199,4 mln zł. Natomiast w ramach ubezpieczeń grupowych wartość przypisanej składki wyniosła 112,4 mln zł i jest wyższa o 18,3% od wyniku z analogicznego okresu z poprzedniego roku.
 
W czasie, gdy na znaczeniu zyskują poczucie bezpieczeństwa i ochrona zdrowia, klienci chętniej sięgają po ubezpieczenia. Tym bardziej, jeśli polisy spółki obejmują ochroną śmierć i pobyt w szpitalu spowodowane koronawirusem lub inną pandemią. W Unum osobom ubezpieczonym umową dodatkową na wypadek pobytu w szpitalu, przysługuje świadczenie w razie hospitalizacji, której przyczyną było leczenie koronawirusa lub diagnostyka zakażenia, nawet jeśli wykluczyła infekcję.
 
Najwyższe jednorazowe świadczenie wypłacone w okresie od lipca 2019 do połowy roku 2020 w polisie indywidualnej wyniosło 1 365 000 zł, a w polisie grupowej 1 246 000 zł.

CSRFirmaProduktRynek