preloader

kategoria

Unum zaprasza na cykl bezpłatnych webinariów „Best for U”

04 września 2020 CSR

Unum Życie TUiR S.A. organizuje cykl webinariów „Best for U”. To seria wykładów z uznanymi ekspertami, których celem jest dzielenie się wiedzą i troska
o dobrą przyszłość.

 
Od wielu miesięcy towarzyszy nam poczucie niepokoju i niepewności co do kształtu przyszłości.
W takiej sytuacji na znaczeniu zyskują wartości troski i odpowiedzialności za siebie, bliskich, oraz ich bezpieczna przyszłość. Chcąc wesprzeć klientów w realizacji ów wartości i pomóc im w podejmowaniu mądrych decyzji życiowych w tych niepewnych czasach, Unum uruchamia ogólnodostępny cykl webinariów „Best for U”.
 
Wśród ekspertów zaproszonych do projektu znajdują się Marcin Popkiewicz, analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko, który opowie o wpływie człowieka na przyszły kształt świata; dr Joanna Heidtman, psycholog i socjolog, doktor nauk humanistycznych, która podzieli się znaczeniem kontroli i odpowiedzialności
w codziennym życiu; dr Mariusz Kujawski, specjalista kardiolog ze specjalizacją z hipertensjologii, echokardiografista, który zaprezentuje jak dbać o własne serce i kondycję fizyczną, by cieszyć się zdrowiem jak najdłużej.
 
„U podstaw bezpieczeństwa zawsze stoi wiedza, którą chcemy się dzielić, by wspierać klientów
i pozostałych odbiorców w tych niełatwych czasach. Tak rozumiemy dbałość o ich spokój ducha i bezpieczną przyszłość. Wierzmy, że spotkania z ekspertami dostarczą im wartościowej wiedzy i inspiracji, dzięki którym będą czuli się pewniej w obliczu aktualnych wyzwań”
– komentuje Aneta Podyma-Milczarek, prezes zarządu Unum Życie.
 
Aby wziąć udział w webinariach, należy zarejestrować się pod adresem: https://spotkanie.unum.pl/

Unum Życie wypłaca więcej świadczeń

20 lipca 2020 Firma

Unum Życie TUiR S.A. wypłaciło swoim klientom 111,9 mln zł świadczeń z tytułu działalności bezpośredniej w okresie od lipca 2019 do połowy 2020 roku. To o 15,5% więcej niż wartość świadczeń wypłaconych za analogiczny okres sprzed roku.

 
Spółka odnotowuje również wzrost sprzedaży polis. Składka przypisana brutto z polis indywidualnych z działalności bezpośredniej za okres od połowy 2019 roku do połowy 2020 roku jest o 9,5% wyższa od wyniku sprzed roku, a jej wartość za ten okres wynosi 199,4 mln zł. Natomiast w ramach ubezpieczeń grupowych wartość przypisanej składki wyniosła 112,4 mln zł i jest wyższa o 18,3% od wyniku z analogicznego okresu z poprzedniego roku.
 
W czasie, gdy na znaczeniu zyskują poczucie bezpieczeństwa i ochrona zdrowia, klienci chętniej sięgają po ubezpieczenia. Tym bardziej, jeśli polisy spółki obejmują ochroną śmierć i pobyt w szpitalu spowodowane koronawirusem lub inną pandemią. W Unum osobom ubezpieczonym umową dodatkową na wypadek pobytu w szpitalu, przysługuje świadczenie w razie hospitalizacji, której przyczyną było leczenie koronawirusa lub diagnostyka zakażenia, nawet jeśli wykluczyła infekcję.
 
Najwyższe jednorazowe świadczenie wypłacone w okresie od lipca 2019 do połowy roku 2020 w polisie indywidualnej wyniosło 1 365 000 zł, a w polisie grupowej 1 246 000 zł.

Unum i Ikano Bank Oddział w Polsce – z sercem do seniorów

03 lipca 2020 CSR

Fundacja Unum wraz z Ikano Bankiem przeznaczyły środki na pomoc najbardziej potrzebującym seniorom. Do akcji „Pomagamy razem” włączyli się zaangażowani wolontariusze: agenci i pracownicy Unum. Współpraca Ikano Banku i Fundacji Unum zaowocowała pomocą ponad 300 seniorom, zapewniając im najpotrzebniejsze rzeczy i fundując 1000 posiłków.

 
„Wsparcie potrzebujących zawsze wyzwala pozytywną energię, radość i satysfakcję, być może nawet większą niż u obdarowanych. Tak jest i w przypadku zespołu Ikano Banku. Cieszymy się, że mogliśmy połączyć nasze zaangażowanie z doskonałym zapleczem organizacyjnym wolontariatu Fundacji Unum. To nasze wspólne przedsięwzięcie udowadnia, nie po raz pierwszy, że w pracy zespołowej: jeden plus jeden równa się trzy z plusem – (plus za serce). Niech ta pozytywna energia rośnie, zaraża innych i rozprzestrzenia się wokół nas.
Dziękuję wszystkim, niesamowitym wolontariuszom Fundacji Unum za fantastyczne wsparcie naszego wspólnego projektu!”
– Sylwester Pedowicz, Dyrektor Ikano Banku Oddział w Polsce. Więcej w informacji prasowej.
 

Unum z tytułem Najlepszy Pracodawca 2020

05 maja 2020 Firma

Gazeta Finansowa doceniła wyjątkową troskę o pracowników i współpracowników Unum w dobie pracy zdalnej i nagrodziła spółkę tytułem Najlepszy Pracodawca 2020.

 
Obecna sytuacja epidemiczna wszystkich nas mocno dotknęła, zaburzając nasze poczucie bezpieczeństwa, ograniczając naszą swobodę i wzbudzając w nas większą troskę o zdrowie własne i bliskich. Dziś wszyscy odczuwamy tę zmianę. Na nas, jako pracodawcy, spoczywa ogromna odpowiedzialność, by zatroszczyć się o ludzi, o ich spokój i zdrowie, a także okazując empatię w wymagającym dla nich czasie. To dla nas najważniejsze! Naszą firmę tworzą wyjątkowi ludzie. Dbamy o to, aby wszyscy byli dobrze poinformowani o decyzjach zarządu, zaopiekowani szeregiem programów edukacyjnych i zdrowotnych, a także mogli angażować się w działania społeczne przy wsparciu Fundacji Unum, i  nie zapominamy też o dobrym humorze tak potrzebnym w trudnych czasach – dzieli się Michał Płaczkiewicz, Dyrektor Działu Personalnego. – Tytuł Najlepszego Pracodawcy otrzymany w tak wymagających czasach cieszy podwójnie i jest najlepszym potwierdzeniem tego, że prawdziwa troska i szacunek  do człowieka to najważniejsze wartości niezależne od panujących okoliczności – dodaje.

CSRFirmaProduktRynek